BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 4983661
nr 498 3661
Ljusstakar
1 par, nysilver, Nyrokoko, höjd: 22
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 26 november 2007
kl 16:12:17
100 kr
150 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.